Пункт карэкцыйна-педагагічнай дапамогі.

У рамках рэалізацыі Закона Рэспублікі Беларусь «Пра ўтварэнне твараў з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця (адмысловым утварэнні)» у ДУА «Яслі-сад № 1 г. Лунінца» праводзіцца праца па аказанні дапамогі дзецям ва ўмовах пункта карэкцыйна-педагагічнай дапамогі (далей - ПКПД).

Пасада

Прозвішча, імя, імя па бацьку

№ кабінета

Настаўнік – дэфектолаг

Невар Галіна Віктараўна

Кабінет № 2,

2 этаж

Мэты і заданні пункта карэкцыйна-педагагічнай дапамозе

Асноўнай мэтай дзейнасці пункта карэкцыйна-педагагічнай дапамогі з'яўляецца аказанне карэкцыйна-педагагічнай дапамогі тварам, што асвойваюць змест адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі і маюць устойлівыя ці часовыя цяжкасці ў яе асваенні.

Заданнямі пункта з'яўляюцца:

-вывучэнне асаблівасцяў псіхафізічнага развіцця якія навучаюцца дзеля вызначэння аптымальных шляхоў аказання ім карэкцыйна-педагагічнай дапамогі;
-фармаванне агульных здольнасцяў навуковай дзейнасці дзеля выканання якія навучаюцца вымогаў адукацыйных стандартаў дашкольнай адукацыі;
-фармаванне пазітыўнай матывацыі да навучальнай дзейнасці, развіццё функцый самакантролю і адвольнай рэгуляцыі паводзін у якія навучаюцца.

• Залічэнне ў пункт карэкцыйна-педагагічнай дапамогі
  • Графік працы настаўніка-дэфектолага пункта карэкцыйна-педагагічнай дапамогі